Українську родину в Альтоні «підтримали добротою»

Жінка, яка приїхала до Великобританії зі своїми двома дочками, щоб уникнути конфлікту в Україні, розповіла про доброту, яку вони отримали після прибуття. Фармацевт Біола Амері, 42 роки, Габріелла, 8 років, і Даніелла, 6 років, втекли з Києва і зараз проживають в Олтоні, графство Гемпшир. Її чоловік Ігор зараз у Вінниці, допомагає жінкам і дітям в Україні дістатися кордону з Молдовою. Пані Амері сказала: «Я не хотіла залишати Україну. Я люблю Україну». Вона приїхала до Великобританії не за схемою Homes for Ukraine , а за туристичною візою, на яку раніше подала документи для відвідування Шотландії, але сподівається отримати дозвіл залишитися, коли закінчиться.

Їх приймає сім’я Лізи Хіллан, а дітей, як кажуть, тепло зустріли в місцевій школі.

Пані Амері сказала: «Я була справді переповнена своїми емоціями, коли вперше приїхала до Англії, і коли я вперше зустріла людей, які нас не знають, але які можуть підтримати нас з усією добротою до нашої сім’ї».

Вона розповіла, що плакала на прикордонному контролі, а хтось там «дуже переживав за нас» і «приніс дітям яблуко та сік».

«Я побачив, що всі хочуть нам допомогти, і відчуваю себе не гостем, а частиною родини».

Пані Халлан, яка є членом комісії фонду стійкості міської ради Елтона, сказала, що родина пережила «чудово».

«Важко зрозуміти, що це не історичний документальний фільм, що це відбувається з такими, як ми, в іншому окрузі. Це приголомшує і жахає», – сказала вона.

«Є відчайдушна потреба зробити щось практичне, щоб допомогти в якійсь дрібній справі. Ми з чоловіком відчуваємо, що не можемо просто сидіти тут і нічого не робити».

В Алтоні створено Взаємодопомогу Україна-Алтон, щоб мешканці могли запропонувати кімнати, транспорт, одяг та уроки англійської мови.

Але пані Амері сказала: “Моя донька… загадала бажання для зубної феї. Вона сказала: “Я не хочу ні подарунків, ні грошей – я просто хочу, щоб зубна фея привела сюди нашого тата”.