Наступ російських військ переходить на ключове місто Донбасу під інтенсивні обстріли

КИЇВ, Україна — Українці окопалися, щоб захистити східне місто Сєвєродонецьк, яке зазнало потужних бомбардувань з боку російських військ, які намагалися захопити промисловий район, відомий як Донбас. У понеділок у Токіо президент Джо Байден під час зустрічі з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою подякував Японії за її сильну лідерську позицію у протистоянні Росії, оскільки обидва країни об’єдналися в засудженні вторгнення Москви в Україну. Раніше під час своєї поїздки в Азію Байден підписав закон, який надає Україні додаткові 40 мільярдів доларів на підтримку США для захисту від російського нападу. Поки російські та українські війська боролися на 342-мильному клині східного промислового центру України, президент Польщі Анджей Дуда в неділю приїхав до Києва, щоб підтримати прагнення України до Європейського Союзу та виступив перед українським парламентом. Дуда отримав овації, коли подякував депутатам за те, що вони дали йому говорити там, де «б’ється серце вільної, незалежної та демократичної України».

Україна не повинна піддаватися тиску з боку Росії та інших країн Європи, сказав Дуда. «Я хочу чітко сказати: тільки Україна має право вирішувати своє майбутнє. Тільки Україна має право вирішувати сама». Дуда, лідер правих популістів, який на виборах 2020 року явно віддав перевагу колишньому президенту США Дональду Трампу перед Байденом, тим не менш, сказав, що «Київ – це місце, з якого чітко видно, що нам потрібно більше Америки в Європі, як у військових і в цьому економічному вимірі». Польща стала важливим союзником України, приймаючи мільйони українських біженців, ставши воротами для західної гуманітарної допомоги та зброї, а також транзитним пунктом для деяких іноземних бійців, які зголосилися воювати з російськими військами. Президент України Володимир Зеленський назвав візит Дуди, його другий з квітня, «історичною можливістю не втратити такі міцні стосунки, побудовані кров’ю, через російську агресію. Все це для того, щоб не втратити нашу державу, не втратити наших людей». Зеленський закликав 27 членів ЄС прискорити запит його країни на вступ. Його планують обговорити на саміті в Брюсселі наприкінці червня. На полі бою тривають бої між містами, оскільки російські війська намагаються розширити територію, яку підтримувані Москвою сепаратисти утримують з 2014 року на Донбасі, до якої входять Луганськ і Донецьк.

Гайдай сказав, що росіяни окупували декілька міст у Луганську після невибіркового цілодобового обстрілу та зосередили там сили та зброю, вводячи війська з Харкова на північний захід, Маріуполя на південь та зсередини Росії. За його словами, єдина працююча лікарня у Сєвєродонецьку має лише трьох лікарів і припаси на 10 днів.