Японія збільшить оборонний бюджет до 2% ВВП

Японія вирішила приєднатися до Індо-Тихоокеанської економічної програмі (IPEF), яка передбачає збільшення оборонних витрат до 2% ВВП. Про це заявив головний секретар кабінету міністрів країни Хірокадзу Мацуно, повідомляє The Epoch Times.

«Ми вітаємо IPEF як втілення активної прихильності Сполучених Штатів до Індо-Тихоокеанського регіону, і тому ми позитивно розглядаємо нашу участь», — наводить видання слова Мацуно.

Програма спрямована на співпрацю у галузі торгівлі, стійкості ланцюжка поставок, інфраструктури, декарбонізації, оподаткування та боротьби з корупцією.

У рамках співпраці зі США Японія готується збільшити оборонний бюджет до рівня країн НАТО у розмірі 2% ВВП. Наразі військові витрати Японії становлять $42 млрд при ВВП близько $4 трлн.

Раніше повідомлялося, що Байден під час поїздки до Азії підпише законопроект про надання додаткової допомоги Україні в обсязі близько $40 млрд.

Крім того, Японія не запросила Росію на 77-у церемонію пам’яті жертв атомного бомбардування Хіросіми 6 серпня і запровадила експортні санкції проти російських компаній та організацій, пов’язаних, на думку японської сторони, із оборонним сектором.