Середня ціна газу вперше в Каліфорнії перевищує 6 доларів за галон

Середня ціна на газ у Каліфорнії вперше перевищила 6 доларів за галон, оскільки вартість палива в США досягає рекордних показників. Водії в Золотому штаті платять більше за галон палива, ніж будь-де в країні, в середньому 6,06 доларів, що є рекордним показником для Каліфорнії та США, згідно з AAA. Середній національний показник становить майже 4,59 долара за галон, що також є рекордним показником: з понеділка він збільшився на 10 центів. Тим часом у деяких сільських регіонах Каліфорнії ціни ще вищі – паливо коштує понад 7 доларів за галон в окрузі Моно на сході штату. За даними AAA, ціни зростають через зростання попиту та жорсткішу пропозицію, і споживачі продовжуватимуть платити більше за насоси на тлі переходу на літні суміші палива, які можуть додати цілих 10 центів за галон.

«Висока вартість нафти, ключового інгредієнта бензину, є причиною цих високих цін на насоси для споживачів», – сказав Ендрю Гросс, речник AAA на цьому тижні. «Навіть щорічне сезонне падіння попиту на бензин під час затишшя між весняними канікулами та Днем пам’яті, яке зазвичай сприяє зниженню цін, цього року не має жодного ефекту». З огляду на інфляцію, спричинену пандемією, та вторгнення Росії в Україну ціни на паливо в Каліфорнії залишалися високими протягом останніх місяців, навіть коли вони знижувалися в інших штатах. Ці витрати сильно вдарили по жителям Каліфорнії, особливо по працівникам, для яких пальне становить значну частину щоденних витрат. Рекордні витрати настають, оскільки інфляція, яка досягла майже 40-річного максимуму, призвела до зростання цін на товари першої необхідності. У Каліфорнії губернатор запропонував пакет допомоги в розмірі 18,1 мільярда доларів, щоб полегшити біль від інфляції.

План включає 11,5 мільярдів доларів, призначених на чеки на 400 доларів, які будуть надіслані власникам зареєстрованих транспортних засобів, які відповідають вимогам, понад 4 мільярди доларів США на екстрену допомогу в оренді та прострочені рахунки за комунальні послуги, а також мільйони, щоб дозволити безкоштовний громадський транспорт протягом трьох місяців і скасувати податок з продажу дизельного палива. . Тим часом мінімальна зарплата штату може досягти 15,50 доларів на годину в січні через закон, який вимагає прискореного підвищення, коли інфляція перевищить 7%. Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом зіткнувся з зростаючою критикою, особливо з боку консервативних законодавців, за те, що він не робить достатньо для боротьби з високими витратами на пальне в штаті. Республіканські законодавці виступають за призупинення державного податку на газ, який є другим за величиною в країні і становить 51 цент за галон, пропозиція, яка зараз отримує підтримку з боку деяких демократів. Але лідери демократів, як правило, скептично ставилися до призупинення податку, оскільки хвилюються, що нафтові компанії не передадуть заощадження водіям.

Ро Ханна, демократ від Каліфорнії, стверджує, що нафтові компанії винні у високих цінах на паливо, і сказав, що його партія повинна націлити на них. «Реальність така, що кожен американець зараз жертвує – платить п’ять баксів, шість баксів у моєму окрузі – на насосі, і вони бачать, що нафта отримує рекордні прибутки водночас через війну в Україні», – сказав він. Розповіла Time на початку цього місяця. “Це не чесно.” Жителі округу Моно, де є один з найдорожчих газів у штаті, повторили критику Ханни. «Тут ми намагаємося навіть працювати достатньо, щоб отримати достатньо газу, навіть йти на роботу», — сказала Лінда Дор USAToday. «Я маю на увазі, що це точно, скільки мільярдів їм потрібно?» … ми маємо попросити про невелику послугу. Мільйони людей щодня звертаються до Guardian за відкритими, незалежними та якісними новинами, а тепер читачі у 180 країнах світу підтримують нас фінансово.

Ми віримо, що кожен заслуговує на доступ до інформації, яка ґрунтується на науці й правді, а також аналіз, що ґрунтується на авторитеті та чесності. Тому ми зробили інший вибір: щоб наші звіти були відкритими для всіх читачів, незалежно від того, де вони живуть і скільки можуть дозволити собі платити. Це означає, що більше людей можуть бути краще поінформованими, об’єднаними та надихнутими на значущі дії. У ці небезпечні часи глобальна інформаційна організація, яка шукає правду, як The Guardian, є надзвичайно важливою. У нас немає акціонерів чи власників-мільярдерів, тобто наша журналістика вільна від комерційного та політичного впливу – це робить нас іншими. Коли це ніколи не було важливішим, наша незалежність дозволяє нам безстрашно розслідувати, кидати виклик і викривати тих, хто має владу. Підтримуйте Guardian всього за 1 долар – це займе лише хвилину. Якщо ви можете, будь ласка, підтримайте нас регулярною сумою щомісяця. Дякую.